Crvena Zvezda je korak do naslova prvaka Lige ABA in vnovične uvrstitve v Evroligo. Nocoj so Beograjčani s 84:73, roko na srce – bili so bolj prepričljivi, kot kaže rezultat, ugnali Cedevito. Zagrebčani so bili bleda senca ekipe s prve tekme, za nameček pa se je vnovič poškodoval zagrebški ostrostrelec Ryan Boatright. Tretja, morda že odločilna tekma, bo v četrtek, 13. aprila, v Zagrebu (ob 19. uri). Na klop Cedevite se po kazni vrača Veljko Mršić.

Na drugi tekmi ni šlo brez slovenskih sodnikov – šef sodniške posadke je bil Mariborčan Saša Pukl.

Liga ABA, finale, 2. tekma, 11.4.
CRVENA ZVEZDA – Cedevita 84:73 (29:18, 28:16, 15:16, 12:23)
(Jenkins 16, Wolters 14, Dangubić 12, Mitrović in Gudurić po 10; Bilan 12, James 11, Shurna in Boatright po 10)

Niso ponovili napake

Zvezda je precej boljše začela 2. tekmo finala kot dan prej, ko je v 1. četrtini zaostajala 8:23. Tokrat je prvo četrtino dobila z 29:18, rezultat pa je postal Gudurić s trojko.

V nadaljevanju so Zagrebčani zaostajali za 10 (39:29), potem pa je Zvezda ušla na 51:31, polčas pa končala s trojko Gudurića za veličastno vodstvo 57:34. Bolj ali manj je bilo jasno, da bo drugi polčas gola formalnost.

Zagrebčani so s serijo 2:10 znižali zaostanek, a so v 26. minuti za to plačali visok davek – Boatright je obnovil poškodbo, njegovi soigralci pa niso bil več kos razigranemu domačinu.