Rubrika: Evroliga

Deveti krog Evrolige je prinesel vrnitev Zorana Dragića, ki ga je poškodba kolena prikrajšala za devet mesecev igranja. Za nameček je pred menjal sredino, iz Milana se je preselil v Istanbul. V dresu Anadolu Efesa je v svoji 92. evroligaški tekmi zbral 16 minut, temu je dodal štiri točke in dve podaji. V igro je vstopil v 7. minuti pri rezultatu 15:16. V prvem napadu se je izkazal s podajo, v nadaljevanju pa je bilo očitno, da lep čas ni igral. Je pa vnovič s svojo energijo prisilil Velimirja Perasovića, da mu nameni več kot četrt ure.

To ni bilo dovolj, da bi Turki slavili. Čeprav so prišli na 1:41 do konca na 86:83. Deset sekund za tem je nesojeni slovenski reprezentant Kanadčan Kevin Pangos zadel za 88:83. Na drugi strani je Brock Motum zgrešil met za tri, milo za zgrešeno mu je s trojko za 91:83 vrnil Pangos.