Rubrika: Liga prvakov

Tudi v ligi prvakov so slovenski predstavniki prišli do polovičnega izkupička. Banvit Saša Filipovskega, Eda Murića in Gašperja Vidmarja je v zadnji četrtini (19:4) zlomil odpor Heliosa.

AEK Jureta Zdovca je v izenačeni končnici porazil Partizan, 65:69 je bilo. Odločilno trojko (za vodstvo 60:65) je prek Novice Veličkovića dosegel Roko Leni Ukić.

Mega Leks Vlatka Čančarja je klonil v Belgiji, 82:74 je bilo. Bili bi drugače, če ne bi srbska ekipa zgrešila kar šest prostih metov v zadnjih treh minutah.

Poražena pa je zahod Evrope zapustila tudi Cibona Nebojše Joksimoviča.

Kaj pravi pogled na lestvico? Banvit je na 2. mestu v skupini A. AEK se je zavihtel na 2. mesto skupine E, v skupini D pa je Cibona šesta, Mega Leks pa sedma in se bo od tekmovanja v Evropi tudi poslovil.