Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je prišla do 3. zaporednega skalpa – po Realu in Anadolu Efesu so tokrat Beograjčani za 5. zmago sezone premagali Valencio. Odločilna je bila serija 17:0 ob koncu tekme. „Očitno nam Španci ležijo,“ je bilo slišati po tekmi v taboru Crvene zvezde, ki ima le zmago manj kot 8. Real (6-6), CZ pa ima izkupiček petih zmag in sedmih porazov.

Ekipi sta bili poravnani do 54:54, potem pa je Valencia (devet porazov, tri zmage v tej sezoni Evrolige) naredila serijo 18:5. Zvezda se ni predala. Pero Antić je v 35. minuti stekel v protinapad in zabil za 72:61, Dejan Davidovac je dodal trojko za 72:64. Antić, junak preobrata, je s trojko izenačil na 72:72. V končnici sta svoje odigrala še tujca – James Feldeine (26 točk, 5 podaj) in Taylor Rochestie (13) za 82:86.

Zmago pa je doma zapravil Anadolu Efes, ki je tri minute in pol pred koncem povedel 79:71. A se Baski (nekdanji klub sedanjega trenerja Turkov Velimirja Perasovića) niso predali in prišli do zmage.