V torek sta se v Ligi NBA med seboj pomerili moštvi Philadelphia 76ers in Orlando Magic, to pa pomeni, da so bili v pogonu kar štirje košarkarji s področja nekdanje Jugoslavije. Najbolj se je izkazal Nikola Vučević, ki je bil glavni razlog, da je Orlando iz Philadelphie odnesel celo kožo.

Mario Hezonja, Damjan Rudež in Nikola Vučević v tej sezoni nosijo dres moštva Orlando Magic. Hrvata in Črnogorec so v torek prvič v tej sezoni okusili slast zmage. Na parketu smo videli le Vučevića in Hezonjo, Rudež, nekdanji igralec Uniona Olimpije, pa v tej sezoni sploh še ni zaigral. Na nasprotni strani smo pri Philadelphii 76ersih lahko videli Daria Šarića, ki je prikazal najboljšo predstavo v svoji karieri v Ligi NBA.

Šarić je dosegel 21 točk, in v 31 minutah zadel kar tri od svojih štirih metov za tri točke. S tem je nekoliko popravil vtis iz uvodnih dveh tekem sezone, ko je ob zelo slabem metu iz igre (4/21), skupaj dosegel le pet točk. Nekoliko več minut je na parketu Hrvat preživel tudi zavoljo menjave igralcev, ki je iz Philadelphie odpeljala Jeramija Granta, njegova minutaža pa je bila lepo porazdeljena med preostale igralce.

Zagotovo bi bil Šarić ob zmagi Philadelphie najbolj zaslužen za prvi uspeh v sezoni za moštvo iz Mesta bratske ljubezni, a v dresu Orlanda je bil izjemno razigran Črnogorec Vučević. Ta je v statistiko vpisal 24 točk, in s tem postavil rekord sezone, najboljši dosežek sezone pa izenačil s 14 zbranimi skoki. K zmagi Čarovnije, s 103:101, je prispeval še štiri podaje ter po eno blokado in ukradeno žogo.

Na parket je pri Orlandu stopil tudi Mario Hezonja, a se v 12 minutah igre ni posebej izkazal. Tako je zgrešil tri od štirih metov iz igre, dosegel dve točki, in vknjižil en skok ter eno podajo. Damjan Rudež še čaka na svojo prvo priložnost v tej sezoni.