V Milwaukeeju je v zadnji četrtini dvoboja med domačimi Bucksi in gostujočimi Memphis Grizzliesi, ki so ga Jelenčki dobili s 96:86, zavrelo med Mattom Barnesom, najboljšim strelcem Memphisa z 20 točkami, in Johnom Hensonom iz Milwaukeeja.

Vse skupaj se je začelo, ko je nekaj minut pred koncem Henson pri enem izmed posredovanj, žogo izbil Lanceu Stephensonu, nato pa ga še potegnil na tla. Po ogledu posnetka so sodniki Hensonu dodelili nešportno osebno napako in tehnično napako.

Le nekaj trenutkov kasneje je Henson blokiral Barnesovo polaganje, žoga se je odbila v avt, pri tem pa je Henson nekaj časa strmel v Barnesa. Sodnik Marc Davis je Hensona hitro odrinil stran, toda po ogledu posnetka je igralec Milwaukeeja dobil novo tehnično napako in bil izključen.

Henson je parket zapustil z dvignjenimi rokami, ob tem pa je dres vrgel med obiskovalce tekme in razveselil otroka, ki mu je dres padel na glavo.

»John v resnici ni takšen,« se je v bran Hensonu postavil center Memphisa, Ryan Hollins. »Zelo dober fant je, odličen bloker. Danes je igral odlično. Mogoče so ga čustva preveč prevzela. On ni takšna osebnost, da bi počel stvari, ki jih je počel. Upajmo, da nihče ne bo izgubil nič denarja ob tem dogajanju.«

Parket je po tem zapustil tudi Barnes, ob tem pa stekel iz igrišča po istem hodniku, po katerem je dvorano zapustil Henson. Kasneje je bilo v statistiki tekme zapisano, da je bil iz tekme izključen tudi Barnes.