Rubrika: Evropske lige

Split tudi po 16 tekmah DP Hrvaške ostaja vodilna ekipa lige, premorejo 14 zmag in dva poraza. Na zadnji tekmi, doma so gostili GKK Šibenik (vodi ga Vladimir Anzulović), je kazalo, da bodo izgubili. V 34. minuti so gostje vodili 64:76. Potem pa je na sceno stopil Henrik Širko, ki je zadel trojko za 83:85. Na drugi strani je Ive Ivanov prispeval le en prosti met (83:86). Po novi osebni napaki je Širko prvi prosti met zgrešil. Pred drugim poizkusom ga je sodnik opozoril, naj ne greši namerno. A je kljub temu zadel prvi obroč, prišel do žoge in se zapodil v kot, odkoder je vrgel nemogoče – in zadel za 86:86 in podaljšek.

Igrala sta se dva, po 50 minutah je bilo 107:106 za Split, s katerim je slavilo 2000 gledalcev!