Oklahoma City Thunder je zabeležila še 5. poraz na zadnjih 6 tekmah. Tokrat so Paul George, Russell Westbrook in ostala kompanija po podaljšku klonili proti Los Angeles Lakersom. Pravi spekatel se je odvijal v londonski O2 Areni, kjer so se v napeti končnici zmage nad Knicksi razveselili Čarovniki iz Washingtona.

Kyle Kuzma in Ivica Zubac sta bila tista, ki nosita največ zaslug za prvo zmago Lakersov nad Oklahomo v letošnji sezoni. Moštvi sta se v zadnji četrtini nekajkrat izmenjali v vodstvu, podaljšek pa je s tremi zadetimi prostimi meti 2 sekundi pred koncem izsilil Russell Westbrook. V dodatnih 5 minutah so več pokazali gostje, ki so tako še poglobili krizo Oklahome, sami pa se na 8. mestu na zahodu po zmagah izenačili z Utah Jazz.

V O2 Areni odločil videoposnetek

Pravo poslastico je gostila londonska O2 Arena, kamor sta tokrat pripotovali ekipi iz Washingtona in New Yorka. Še pred zadnjo četrtino je kazalo na dokaj prepričljivo zmago Kratkohlačnikov, a Čarovniki so najbolje prihranili za konec. Znova je blestel Bradley Beal, njegovo moštvo pa je se je zmage veselilo po zaslugi Thomasa Bryanta, ki v zadnji sekundi tekme žoge sicer ni spravil skozi obroč, je pa njegov met bil označen za uspešnega, saj je gostujoči košarkar nepravilno izbil žogo, ko je le-ta že padala navzdol.

Znova so se do prepričljive zmage prebili košarkarji Denverja, ki so visoko s 135:105 ugnali Bullse. Kingsi so klonili v Charlottu, Phoenix pa je bil blizu presenečenja v Torontu.

Liga NBA, 18.1.
Washington Wizards – New York Knicks 101:100 (20:30, 33:33, 24:26, 24:11)
(Beal 26 in 9 skokov, Porter 20 in 11 skokov; Mudiay 25 in 7 skokov, Kornet 16)

Charlotte Hornets – Sacramento Kings 114:95 (20:25, 43:25, 20:23, 31:22)
(Walker 23 in 5 podaj, Kidd-Gilchrist 15; Hield 24, Bogdanović 17)

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 96:120 (25:28, 23:26, 23:32, 25:34)
(Young 27 in 6 skokov, Oladipo 15 in 7 podaj; Butler 27, 8 podaj in 5 skokov, Embiid 22, 13 skokov in 8 podaj)

Toronto Raptors – Phoenix Suns 111:109 (32:20, 25:29, 20:29, 34:31)
(Ibaka 22 in 6 skokov, Lowry 16, 9 skokov in 8 podaj; Booker 30 in 8 podaj, Oubre 18 in 9 skokov)

Denver Nuggets – Chicago Bulls 135:105 (28:30, 33:17, 42:26, 32:32)
(Murray 25 in 5 podaj, Jokić 18, 11 podaj in 8 skokov; Markkanen 27 in 10 skokov)

Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers 128:138* (39:27, 24:40, 33:28, 26:27) (6:16)
(George 27, 8 podaj in 7 skokov, Westbrook 26, 13 podaj in 9 skokov; Kuzma 32 in 8 skokov, Zubac 26 in 12 skokov)