Cedevita ni imela milosti za slovenskega prvaka Tajfuna, s 94:61 ga je odpravila. Gostitelji so si prednost nabrali že v prvi četrtini (28:15), do konca tekme pa je ta narasla prek 30 točk. S 15 točkami se je izkazal Miro Bilan. V taboru Tajfuna se je z vsestransko predstavo izkazal Dragiša Drobnjak (6 točk, 9 skokov, 7 podaj).

Liga ABA, 21. krog, 24.1.
CEDEVITA – Tajfun 94:61 (28:15, 21:16, 22:17, 23:13)
Tajfun: Čebular 9 (7 podaj), Zimić 13 (5 skokov), Bratož 5, Ponjavić 10 (5 skokov), Drobnjak 6 (9 skokov, 7 podaj), Bolčina 9 (4 skoki), Parker 9.

Resno in zavzeto

„Do izraza je prišla kvaliteta Cedevite, ki ni slučajno v TOP16 Evrolige. Po dveh zaporednih porazih so rabili zmago, da si izborijo dobro pozicijo v končnici Lige ABA, tudi zato so od prve minute igrali resno,“ je po tekmi povedal trener Tajfuna Dejan Mihevc.