Rubrika: Evroliga

Darussafaka je po dveh zaporednih tesnih porazih vendarle prišla do prve evroligaške zmage pod vodstvom novega trenerja. V Volkswagen Areni je padel Olympiacos, v Areni Mytishchi pa je tablo na koščke v slogu Marka Milića razbil Tornike Shengelia. Barcelona je v drugem polčasu nadigrala Efes, Maccabi pa je tesno ugnal Milančane.

Selcuk Ernak je v četrtem poizkusu vendarle prišel do svojega evroligaškega prvenca na klopi Darussafake. In to v velikem slogu, saj je v domači dvorani na kolena spravil Olympiacos, ki ga v letošnji sezoni vodi David Blatt. Turki so že v prvi četrtini vodili za 12 (22:10), v drugi za 17 (31:14), v tretji za 19 točk (58:39), na koncu pa znova trepetali za zmago. Grki so se namreč po trojki Janisa Strelnieksa 15 sekund pred koncem približali na vsega 2 točki zaostanka (76:74), tekma pa je bila dokončno odločena šele 3 sekund pred koncem, ko je ob rezultatu 79:75 trojko zgrešil Kostas Papanikolaou.

Shengelia premočan

Zaradi neljubega dogodka se je precej zavlekel obračun med Khimkijem in Baskonio, ki so ga precej bolje začeli Baski. Že v prvi četrtini so varovanci Velimirja Perasovića dosegli kar 27 točk, Luca Vildoza pa je med drugim zadel tudi z razdalje 11 metrov. Španci so potek igre nadzirali do začetka tretje četrtine, ko je tabla popustila pod močjo Tornika Shengelie. Po dolgem premoru so se domači razigrali, v zaključku tretje četrtine tudi povedli, a za preobrat porabili preveč energije in v zaključku obračuna znova popustili.

Prava drama se je odvijala v Tel-Avivu, kjer je Vladimir Micov s košem in dodatnim prostim metom minuto pred koncem Milančane popeljal v vodstvo (91:92), na drugi strani je najprej Alex Tyus zadel oba prosta meta za 93:92, kasneje 19 sekund pred koncem Kendrick Ray enega za 94:92, trojko za zmago pa je na drugi strani zgrešil Jeff Brooks. Za Milančane je bil to že 5. poraz na zadnjih 6 tekmah.

V Palau Blaugrani je Anadolu Efes v prvem polčasu bil tisti, ki je narekoval ritem igre, v drugem polčasu pa so bili Turki povsem nemočni, saj so v 20 minutah dosegli vsega 15 točk. To je bilo seveda premalo za zmago. Jaka Blažič je izpustil še tretjo tekmo zapored.

Evroliga, 15. kolo, 27.12.
Khimki – KIROLBET Baskonia 77:85 (19:27, 17:16, 22:14, 19:28)
(Mickey 19, Marković 14 in 6 podaj; Shields 15, Voightmann in Hilliard po 14)

Darussafaka Tekfen – Olympiacos 79:75 (24:12, 18:19, 18:22, 19:22)
(Douglas 19 in 9 podaj, Pieners 16 in 9 skokov; Strelnieks 15 in 5 skokov, Leday 12 in 7 skokov)

Maccabi FOX – AX Armani Exchange Olimpia 94:92 (21:24, 25:24, 29:27, 19:17)
(O’Bryant III J. 32 in 5 skokov, Tyus 16 in 7 skokov; Nedović 17, James 16 in 8 podaj)

FC Barcelona Lassa – Anadolu Efes 80:65 (23:29, 16:21, 20:7, 21:8)
(Oriola 14, Seraphin 13 in 8 skokov; Motum 13 in 6 skokov, Micić 11 in 7 podaj)

28.12.
Fenerbahče – Real Madrid (18.30)
Panathinaikos OPAP – CSKA (20.00)
FC Bayern – Budućnost VOLI (20.30)
Herbalife Gran Canaria – Žalgiris (21.00)

Slovenci v Evroligi
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni igral.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 23 minut, 7 točk (1/2 za dve, 1/5 za tri, 2/2 prosti meti), 2 skoka, 5 podaj; indeks 7.