Ciboni je uspelo – dobila je derbi spodnjega dela lestvice Lige ABA. S 95:93 so varovanci trenerja Anteja Nazorja porazili Mega Bemax, pri kateri je bil prvo ime naš reprezentant Vlatko Čančar – 23 točk. V domači vrsti je ameriški krilni igralec Cleveland Hubert Melvin III dosegel 20 točk.

Cibosi so v 32. minuti vodili 80:66, a se srbski predstavnik ni dal. Čančar je zadel za 82:82. Srbski kolegi so opomnili, da je pri 86:85 sodniška trojka spregledala osebno napako nad Bitazdjem, Cibona pa je povedla 89:85.

Liga ABA, 12. krog, 18.12.
CIBONA – Mega Bemax 95:93

„Nikoli nisem kritiziral igralce javno, tudi sedaj jih ne bom. Izgubili smo zaradi lastnih napak proti tekmecu, ki je imel odlično energijo in izvrsten met,“ je v slogi velikega gospoda športnika dejal trener poraženih gostov Dejan Milojević.

Slovenec v Ligi ABA:
Vlatko Čančar (Mega Bemax) – 33 minut, 23 točk (4/5 za 3), 5 skokov, 2 podaji, 1 ukr. žoga

Cibona je z izkupičkom petih zmag ujela Olimpijo, Mega Bemax pa ima zmago manj kot zmaji, ki so po drugem zaporednem porazu padli na 9. mesto.