Organizator igre Golden State Warriorsev in dvakratni najkoristnejši igralec rednega dela Lige NBA, v tej sezoni ne deluje tako prepričljiv, kot je to veljalo za minulo sezono. Vse kritike je Curry utišal v ponedeljek, kot je na tekmi proti New Orleans Pelicansem, ki so jo Bojevniki dobili s 116:106, zadel 13 metov za tri točke, in s tem postavil nov rekord Lige NBA po številu trojk na eni sami tekmi.

Spomnimo, 27. februarja na tekmi proti Oklahomi City Thunder, je Curry zadel 12 metov za tri točke, in izenačil rekord, ki sta ga takrat imela Kobe Bryant in Donyell Marchal. Curry je bil zelo blizu že 3. febuarja, ko je zadel 11 trojk, natanko tri leta pred izenačitvijo rekorda, 27. februarja 2013, pa je na eni izmed tekem prav tako že zadel enajst metov za tri točke.

V ponedeljek mu postavitev rekorda ni ušla iz rok. Svojo 13. trojko na tekmi je Curry zadel dobri dve minuti pred koncem zadnje četrtine, in s tem v delirij spravil vse navijače v Oracle Areni. Zgrešil je le štiri od 17 metov za tri točke, ob tem pa dosegel 46 točk, največ v tej sezoni. Dodal je še pet skokov in pet podaj.