Rubrika: Tuje reprezentance

Srbija in ZDA bosta jutri zvečer igrali za zlato medaljo na olimpijskih igrah, Španija in Avstralija pa se bosta udarilo za bron. Američani so bili z 82:76 boljši od Špancev, Srbi pa so deklasirali Avstralce, 87:61 je bilo.

Miloš ni “luzer”

Srbija je tako na tretjem zaporednem tekmovanju še drugič pri medaljah, spodletelo ji je le lani na EP. Tokrat pa so bili varovanci selektorja Saše Đorđevića izvrstni. Za razliko od predtekmovanja, 80:95 za Avstralijo, je tokrat Miloš Teodosić začel tekmo v prvi peterki. Razlika je rasla iz minute v minuto – 8:0, 12:3, 16:5, 35:14 (ob polčasu). V tretji četrtini je Nikola Jokić povišal na 68:38, v 36. minuti pa Stefan Marković na 76:45.

Avstralci so zatajili (4/31 za tri točke), še v četrtem poizkusu pa se je njihova pot ustavila v polfinalu OI. Miloš Teodosić je v 22 minutah dosegel 22 točk (9/14 met iz igre), zbral je pet podaj. V tekmi, ki je odločala o medalji. Toliko o tem, da je Miloš “luzer”, kakor ga je pred dnevi opisal Mirko Novosel, legendarni trener zagrebške Cibone.

Sedem tehničnih

Američani so imeli nekaj več dela s Španci, ki so ves čas lovili aktualne olimpijske prvake, ki so prvič ušli na 26:17. Pau Gasol in soigralci so jim prišli blizu (33:30), na odmor pa so Amerji odšli s prednostjo šestih točk (45:39). Prvih 20 minut je obeležilo kar sedem tehničnih napak. Razmere so se umirile v drugem delu, pred katerim so sodniki opravili mini sestanek s selektorjema in kapetanoma ekip. Kevin Durant in druščina pa so umirili Špance, ki se po zaostanku 72:57 niso več pobrali.

Olimpijski turnir, moški, polfinale, 19.8.
Španija – ZDA 76:82
(Gasol 23, Rodriguez 11; Thompson 22, Durant 14)

Avstralija – SRBIJA 61:87