Rubrika: Tuje reprezentance

Srbija je na generalki za nastop na olimpijskih igrah v argentinski Cordobi s 86:77 porazila Hrvaško. Tekma je bila odločena v zadnjih dveh minutah. Miroslav Raduljica je prispeval 17 točk za Srbijo, Bojan Bogdanović pa 18 (2/10 za tri) za Hrvaško.

Srbija je nastopila brez Miloša Teodosića, ki pa dobro okreva po udarcu v prst desnice na tekmi proti Argentini. V dresu Hrvaške ni bilo Maria Hezonje. Po težavi s tetivo se je na parket uspešno vrnil tudi Nemanja Nedović.

Prvi polčas je pripadel Hrvatom (36:40), Srbiji pa ni stekel met (2/17 met za tri). V nadaljevanju je bilo boljše za varovance selektorja Saše Đorđevića, ki so sebi v prid prelomili tekmo v zadnji četrtini.

Med 36. in 40. minuto so Hrvatom nasuli kar 16 točk (70:70 je bilo v 35. minuti), padalo je z vseh strani, stekel je tudi met za tri. Stefan Jović je za 82:77 zadel trojko s sredini terena.