Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Helios Suns so nocoj odigrali svojo 12. tekmo v Ligi prvakov. V Domžalah so gostili izraelski Ironi Nahariya, proti kateremu so doživeli tesen poraz in tako ostajajo pri dveh zmagah v tem tekmovanju.

Liga prvakov, 12. krog, 10.1.
Helios Suns –
IRONI NAHARIYA 60:69 (10:14, 12:14, 25:20, 13:21)
Kyzlink 21 (7 skokov), Curry 14 (6 podaj), Močnik 12 (6 podaj); Gates 15, Nesterenko 10 (6 skokov)

Srečanje so bolje začeli izraelski košarkarji, ki so prvo četrtino dobili s štirimi točkami razlike. Do konca polčasa so prednost povišali še za dve točki, nato pa so na plin stopili Domžalčani, ki so se predvsem na krilih Tomaša Kyzlinka znova povsem približali. V zadnjo četrtino so nato žal bolje krenili košarkarji Ironija, ki so v prvih sedmih minutah domžalski zasedbi dovolili zgolj štiri točke. Helios Suns so se z delno serijo 8:0 znova povsem približali, za preobrat pa jim je žal zmanjkalo časa, tako da so na koncu izraelski košarkarji prišli do četrte zmage v Ligi prvakov, Domžalčani ostajajo pri dveh.