Rubrika: Naši na tujem

Sedmi krog DP Turčije je dal novo ime na vrh. Prej sta si to mesto delila Banvit in Anadolu Efes, po zmagi Banvita pa je na vrhu le zasedba Saša Filipovskega, Gašperja Vidmarja in Eda Murića. Obračun, prenos je bil na Sportklubu, je postregel s povprečno košarkarsko predstavo, kjer pa so imeli domači več čas pobudo. V osrednjih vlogah sta bila tudi Murić (23 minut, 12 točk, 3 skoki, 3 podaje) in Vidmar (28 minut, 10 točk, 7 skokov).

Banvit je povedel 65:61, po minuti odmora je Anadolu Efes vrnil s serijo 0:5. V sami končnici se je poškodoval Edo Murić (blag zvin gležnja), Vidmar pa je po štirih zaporednih zgrešenih prostih metih dva zadela, posredoval v obrambi in pomagal Efes do zmage. Da sta točki ostali doma, gredo zasluge Američanu Jordanu Theodoru (24 točk), ki je zadel za 69:68. Zadnji napad gostov iz Istanbula pa ni našel poti skozi obroč! Domače slavje se je lahko začelo! Tak Banvit prihaja v Domžale, kjer ga bomo lahko pozdravili v sredo bo 18. uri!

Ob tem povejmo, da je zaradi bolečin v hrbtu tekmo 7. kroga izpustil Jaka Klobučar, njegov Istanbul pa je visoko izgubil. Druge zmage v sezoni pa se je razveselil Jure Balažić.