Rubrika: Naši na tujem

Real je 1. finalist kraljevega pokala. Po podaljšku je v Vitoriji s 103:99 porazil Baskonio. V dresu gostov je blestel Luka Dončić (23 točk, indeks 26), Jake Blažiča pa zavoljo odločitve domačega trenerja ni (bilo) v ekipi.

Brez Dončića bi Real danes že odšel domov. Ljubljančan je že do polčasa natrosil 13 točk, Real pa je povedel 33:44. Baski so se vrnili s serijo v zadnji četrtini in povedli 81:74. Prav Luka je znižal na 77:81, potem še na 84:79.

Luka pa je dodal svoje tudi v zadnji minuti. Pri 89:86 je 37 sekund pred koncem ujel žogo in podal Llullu, ki je zadel za 89:89. V podaljšku je prispeval še enega od svojih šestih skokov.

Španski kraljevi pokal, polfinale, 18.2.
Baskonia – REAL 99:103

Slovenca v španskem kraljevem pokalu:
Luka Dončić (Real) – 29 minut, 23 točk (9/12 iz igre!), 6 skokov, 3 podaje, 26 indeksnih točk
Jaka Blažič (Baskonia) – ni bil v ekipi Baskonie.