Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili še drugi poraz v Ligi ABA. Vnovič pa je odločal en met. Po nesrečnem in tesnem porazu proti Mega Leksu jih je tokrat za točko (73:72) porazila Igokea.

Ob super metu za 2 točki (60%!) so Ljubljančane vnovič pokopale izgubljene žoge (10:18).

statistika uol igokea

Liga ABA, 3. krog, 7.10.
IGOKEA – Union Olimpija 73:72 (20:19, 24:26, 15:19, 10:8)
UOL: Oliver 11, Mulalić 8, Mesiček 2, Milošević 7, Janković 19, Jefferson 17, Hrovat 8.

Super odgovor Olimpije

Nobena od ekip si v prvem polčasu ni ustvarila večje prednosti, v nadaljevanju pa je bilo drugače. V 25. minuti je državni prvak BiH pobegnil na 49:40, a se zmaji niso predali. S tremi trojkami Brandona Jeffersona so povedli 53:57!

Hrovat za 71:72

O zmagovalcu tekme je odločala končnica, boljše so jo začeli gostje, ki so vodili 62:64. Temu je sledila nova domača serija 7:0. Gregor Hrovat je poravnal na 71:71, potem pa zadel še dodatni prosti met – 71:72.

Dramatična končnica:

Mahkovic z odločilnim skokom

Po zgrešenem metu domačega igralca Jamesa Arthurja Robinsona (s 16 točkami 1. ime gostitelja) je do žoge prišel nekdanji Olimpijin igralec Blaž Mahkovic (8 minut, 2 skoka, 0/2 met iz igre), po osebni napaki Nikole Jankovića pa je Robinson zadel dva prosta meta. Olimpija je imela met za zmago, a je Jefferson zgrešil.