Košarkarji Krke so v 6. krogu Lige ABA s košem Sandija Čebularja s 83:82 premagali Cedevito. Tekma je bila odločena v zadnjih izdihljajih. Po presingu je Marko Luković (1. strelec Krke z 20 točkami) mojstrsko prišel do žoge, jo podal Čebularju, ki jo je elegantno položil v obroč.

To je druga zmaga Krke v Ligi ABA, imajo tri poraze in tekmo manj.

V domači vrsti je Karlo Žganec prispeval 15 točk, Mirza Begić pa v 16 minutah 6 točk in skok.

Liga ABA, 6. krog, 23.10.
Cedevita – KRKA 82:83
Krka:
Rebec 15 (6 podaj), Curry 6 (5 skokov), Rojc 5, Dimec 17 (9 skokov), Čebular 16 (4 skoki, 3 podaje), Ritlop 2, Elliot 2, Luković 20 (4 skoki, 5 podaj).

krka cedevita
Precej poravnani ekipi (foto: kosarka.si)

+13

Tekma je šla, kot bi človek pričakoval. Bogata Cedevita je dobila četrtino s 24:16, v 15. minuti je Džanan Musa povišal na 31:20, v 16. pa na 35:22. Ker Cedeviti ni uspelo, da bi Krko zlomila, je ta do polčasa prednost prepolovila (40:34).

Dragocena Rojčeva trojka

Dolenjci so spoznali, da so gostitelji zelo ranljivi. Ko je Žiga Dimec (korak do dvojnega dvojčka – 17 točk, 9 skokov) spravil v koš za 57:55, so v Zagrebu zadoneli alarmi. Kapetan Krke Matej Rojc je s trojko „po balinarsko“ še približal Krko na 64:63. Varovanci Veljka Mršića so ušli dvakrat na +6, a niso imeli „killerja“, ki bo delo končal.

Krka pa je imela moža – Sandi Čebular je s trojko povedel Novomeščane v vodstvo – 79:80 (šele drugo vodstvo Krke po 0:2).

Slabi zaključki

V zadnjih dveh minutah je bila igra zelo raztresena. V festivalu zapravljenih priložnosti pa je bilo več zbranosti pri Krki – pri kateri je Matic Rebec (navdušil s 15 točkami) zgrešil met za tri (pri 82:81), Čebular (16 točk) pa zapravil žogo.

Poglobili krizo Zagrebčanov

Spretni Luković je vešče ukradel žogo, mali David pa je porazil Golijata, ki je v velikih težavah. A to je problem Cedevite, ne Krke. Dolenjska slavi.