Rubrika: Naši na tujem

Pričakovati je bilo, da bo Real v finalu opravil z Valencio in prišel do naslova. A je tem hipu precej daleč od tega. Razigrana Valencia je v nedeljo dosegla „break“ v Madridu, sinoči pa to kapitalizirala z zmago na 3. tekmi, 81:64 je bilo. Real je dobil le prvo četrtino (11:16), potem pa je bila na parketu ena ekipa – Valencia. Ki je gostom odčitala učno uro predvsem v 2. polčas – 45:29 je bilo. Ključna je bila serija 10:1, ko je Valencia po 43:43 ušla na 53:44.

Vnovič izjemni Dubljević:

Domačin je slabo prišel tekmo, predvsem ni tekel met (2/11 za tri), a je tudi to prišlo na svoje mesto. V naslednjih 15 metih so zadeli kar 10 trojk (Sam Emeterio 4/6, Guillem Vives 3/3). Za nameček so kraljevi klub še preskakali (35:31). V domači igri je bilo tudi več kolektivnosti (15 podaj Valencie, 9 Reala). Kar deset domačih košarkarjev se je vpisalo med strelce, pri gostih le sedem.

Luka Dončić je igral dobro – v 23 minutah je 13 točkam dodal osem skokov in dve podaji. Ko je bil na parketu, je Valencia naredila 16 točk naskoka.

Luka Dončić na 3. tekmi finala:

V gostujoči vrsti je povsem odpovedal Jaycee Carroll, ki je v 12 minutah porabil osem žog iz igre, zadel pa je le enkrat samkrat!

DP Španije, finale, 3. tekma, 14.6.
VALENCIA – Real 81:64 (2:1 v zmagah)
(Thomas 16, San Emeterio 15, Dubljević 14 ; Llull 16, Ayon 15, Dončić 13, Fernandez 10)

Slovenec v finalu DP Španije:
Luka Dončić (Real) – 23 minut, 13 točk, 8 skokov, 2 podaji.

Serija se nadaljuje v petek, 16.6., s tekmo v Valenciji. Če zmaga ostane doma, bo to prvi naslov državnega prvaka za klub, ki je bil ustanovljen 27.9. 1986. Do danes se lahko pohvalijo s tremi naslovi v pokalu EuroCup, leta 2003 pa so bili že finalisti DP Španije.