Budućnost tudi po 10. krogu Lige ABA ostaja le pri enem samem porazu. Tokrat so varovanci trenerja Aleksandra Džikića s 86:79 odpravili Partizana. Cedevita, zaseda 2. mesto, ni imela večjih težav z zadnjo ekipo Lige ABA MZT-jem, 77:65 je bilo.

Nezbrani gostje

V Moraći je prvi polčas tekme zaznamoval met Budućnosti, ki je v 1. polčasu zadeval iz igre s kar 70% natančnostjo. Nadaljevanje je bilo slabše – s serijo 16:26, kar je bilo dovolj za 71:69 po 30 minutah. Po 73:72 je imel Partizan tri napade za prevzem vodstva. S trojko Mihajla Andrića so gostje prišli še na 79:77. 1:44 do konca so Beograjčani izvedeli protinapad, a je Vanja Marinković zgrešil šolsko polaganje. Domačini so to kaznovali. Namesto da bi Partizan prišel na 80:79, so Črnogorci povedli 82:77 in potem napolnili koš gostov za končnih 86:79.

Nemanja Gordić je dosegel 19 točk, a ob tem izgubil kar pet žog. Patrick Miller je bil najučinkovitejši v dresu Partizana (22).

Ekipa Jureta Zdovca je dobila prvo četrtino s 24:8 in usmerila tok tekme po lastnih željah.