Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto je v Ljubljani potekal prvi kvalifikacijski turnir Samsung državnega prvenstva v košarki 3×3, na katerem je nastopilo skoraj 90 ekip. V članski konkurenci je slavila ekipa 3×3 Piran, ki je v finalu premagala branilce naslova 3×3 Kranj.

V prekrasnem vremenu je v ljubljanskem Študentskem kampusu potekal prvi kvalifikacijski turnir Samsung državnega prvenstva v košarki 3×3. Na turnirju se je v sedmih kategorijah predstavilo skoraj 90 ekip.

Naslednji turnir bo na sporedu že prihodnjo soboto v Velenju. Prvo mesto v članski konkurenci prinaša vstopnico za Challenger v Ljubljani, ki bo potekal 18. in 19. avgusta. Če bo prvo mesto osvojila katera od ekip, ki je že uvrščena na omenjeni mednarodni turnir, bo tja potovala drugouvrščena ekipa.

Kategorija – člani:
FINALE:
3X3 PIRAN : 3X3 KRANJ 21:14

V članski kategoriji je na prvem kvalifikacijskem turnirju nastopilo enajst moštev. V finalu smo gledali ponovitev lanskoletnega finala zaključnega turnirja med 3×3 Piran in 3×3 Kranj. Za razliko od lani, so letos do zmage prišli Pirančani in tako na najboljši možen način odprli sezono državnega prvenstva. Prihodnji teden se bodo košarkarji ekipi 3×3 Piran Gašper Ovnik, Simon Finžgar, Adin Kavgič, Anže Srebovt kot slovenska reprezentanca udeležili svetovnega prvenstva v Nantesu, 25. in 26. junija pa jih v Andori čakajo še kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Kranjčani, ki so nastopali v postavi Boris Jeršin, Mensud Julevič, Jan Rebec, Jasmin Perkovič, bodo imeli priložnost za prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva že prihodnji teden, ko bo na sporedu drugi kvalifikacijski turnir Samsung DP v Velenju.

Kategorija – fantje U23:
FINALE:
NEODLOČENI : DANES MAM FRAJ 19:18

Finale v kategoriji fantov do 23 let so z najmanjšo možno razliko dobili fantje, ki so si nadeli ime Neodločeni. V konkurenci šestnajstih ekip so je poleg ekipe Neodločeni v finale uvrstilo moštvo Danes mam fraj, ki je drugo mesto osvojilo tudi v konkurenci študentov. V razburljivem finalu so do zmage prišli Jure Ribnikar, Jakob Jesih, Filip Leskovar in Žan Hribar, z drugim mestom pa so se morali zadovoljiti Gregor Žun, Matic Mehlin, Sergej Bavdek in Anže Trafela.

Kategorija – fantje U17:
FINALE:
MASAMAJKA : HOPSI POLZELA 14:10

Za zmago na prvem kvalifikacijskem turnirju se je v kategoriji fantov do 17 let pomerilo kar 17 ekip. Na vrh se je povzpela ekipa MasaMajka (Erik Groznik, Dan Osrečki, Jure Ličen, Max Šetina), ki je bila v finalu s 14:10 boljša od Hopov Polzele, ki so nastopili v postavi Rok Arzenšek, Nejc Zmrzljak, Jan Steblovnik, Matevž Debeljak.

Kategorija – fantje U15:
FINALE:
D.L.N.T. : OREO TEAM 10:6

V edini mlajši starostni kategoriji, ki v novi sezoni ni doživela sprememb, je na prvem kvalifikacijskem turnirju nastopilo devet ekip. Prvo mesto in največ točk je osvojila ekipa D.L.N.T., ki je v finalu ugnala ekipo Oreo Team z 10:6. Zmagovalci so nastopili v postavi Tibor Mirtič, Nil Jovanovič, David Savič, Luka Rudovič, drugouvrščeni Oreo Team pa so zastopali Jurij Višnikar, Mark Filip Ivankovič, Jošt Flerin in Marcel Jug.

Kategorija – rekreativci:
FINALE:
GOTNA VAS : 3X3 BELTINCI 19:17

Najštevilčnejša je bila kategorija rekreativcev, v kateri je nastopilo kar 23 ekip. Zmage so se veselili košarkarji Gotne vasi iz Novega mesta, ki so v finalu z 19:17 odpravili ekipo Beltincev. V ekipi Gotne vasi so nastopali Jure Prus, Jan Prus, Tomaž Žabčič in Gregor Pečjak, barve Beltinčanov pa so zastopali Leon Zver, Jernej Ferčak in Tomaž Bojnec.

Kategorija – dekleta U17:
FINALE:
MARIBOR : JEŽIČANKE MODRE 14:1

V edini ženski oziroma dekliški kategoriji so na prvem turnirju do zmage prišle košarkarice Maribora v postavi Satja Škobalj, Valentina Ribič, Staša Anders in Ksenija Hribljan, ki so v finalu zanesljivo premagale ekipo Ježičank – modre (Katja Sever, Ada Sok, Anja Dragar in Maša Hlebec). Na prvem kvalifikacijskem turnirju je nastopilo v tej konkurenci nastopilo šest ekip.

Kategorija – študenti:
FINALE:
UNIVERZA V LJUBLJANI MIX : FAKULTETA ZA ŠPORT 15:13

V kategoriji študentov so nastopile zgolj štiri ekipe. Naslov državnega prvaka je osvojila ekipa Univerza v Ljubljani mix (Jakob Stražar, Matic Urbas, Anže Zdolšek, Žan Petejan), ki je v finalu ugnala ekipo Fakultete za šport (Anže Trafela, Sergej Bavdek, Gregor Žun, Matic Mehlin) z rezultatom 15:13. Športniki so pod imenom Danes mam fraj drugo mesto osvojili tudi v kategoriji fantov do 23 let.

Zmagovalec v Grosbasket tekmovanju v zabijanju:Tevž Ružič

V tekmovanju v zabijanju je prisotno publiko in komisijo v sestavi Tim Boekelman (predstavnik FIBA), Annamaria Prezelj (članska reprezentantka Slovenije) in Sam Dunk (maskota prihajajočega evropskega prvenstva) najbolj navdušil Tevž Ružič.