V Ligi ABA ni več neporaženih ekip! Partizan je v 21. krogu Lige pred svojimi navijači s 86:81 porazil Crveno zvezdo, ki je doživela prvi poraz v ligi po januarju 2016! Junak domače vrste je bil Američan Will Hatcher, ki je dosegel 20 točk.

Izjemen niz

Zadnji poraz Zvezde v Ligi ABA datira v 25.1. 2016, ko je rdeče-bele na gostovanju porazil prav – Partizan! Od takrat pa do 20. kroga Lige ABA 2016/2017 je Zvezda nanizala 30 zaporednih zmag v regionalni ligi!

Liga ABA, 21. krog, 5.2.
PARTIZAN – Crvena zvezda 86:81
(Hatcher 20, Birčević 16, Marinković 13, Ratkovica in Veličković po 11; Mitrović 14, Bjelica 11)

par cz

Prvo četrtino je dobil Partizan (21:17), ki si je prvi ustvaril nekoliko otipljivejšo prednost (17:12). V nadaljevanju so varovanci trenerja Aleksandra Džikića ušli na +7, polčas pa se je končal s 46:46. V drugem polčasu smo priča rahli pobudi Zvezde, ki je ob koncu tretje četrtini ušla na 67:72. S štirimi točkami Hatcherja in dvema Veličkovića so črnobeli izenačili na 73:73. Po trojki Vanje Marinkovića za 76:73 je bila dvorana spet na nogah.

Pri 79:78 je Branko Lazić dobil tehnično napako (simuliranje), Hatcher pa je pri seriji 7:0 prispeval pet točk. Pri Zvezdi ni bilo junaka, ki bi upal vreči na koš.

Do konca tekme si je tehnično napako prislužil še Zvezdin kapetan Luka Mitrović, v 28. minuti je bil izključen tudi Marko Simonovič.