Rubrika: Evroliga

17. kolo Evrolige se je pričelo z do sedaj enim največjih presenečenj. Khimki je po podaljšku brez Alexeyja Shveda in ob vrnitvi Anthonyja Gilla s 84:78 presenetil Fenerbahče. Z izjemno trojko je Kostas Papanikolaou v Pireju izsilil podaljšek, ki so ga domači dobili.

Geogrios Barztokas še vedno čaka na povratek vodje Alexeyja Shveda na igrišče, po 5 tekmah odsotnosti pa je vendarle dočakal povratek Anthonyja Gilla. In že takoj so njegovi varovanci uspeli pripraviti veliko presenečenje in kljub slabšemu začetku, ko so zaostajali že s 13:26, na kolena spravili vodilno ekipo lige. Nicola Melli je še izsilil podaljšek, tam pa so več pokazali domači.

Dodatnih 5 minut so spremljali tudi gledalci v Dvorani miru in prijateljstva, kjer je Baskonia še minuto do konca vodila s 4 točkami prednosti in imela napad. Sledilo je nekaj prostih metov, podaljšek pa je z neverjetno trojko, ki si jo lahko ogledate tudi v zgodnjem videoposnetku izsilil Kostas Papanikolaou. Ta je blestel tudi v podaljšku, po tekmi pa dejal, da je trojka namenjena odsotnemu Nikoli Milutinovu, kateremu je zaželel hitro okrevanje.

Žalgiris je bil na domačem terenu povsem nemočen proti Anadolu Efesu. Turki so že pred zadnjo četrtino vodili za neulovljivih 18 točk prednosti. Pri domačih še ni debitiral novinec Deon Thompson.

Preobrat je uspel Realu, ki je v tretji četrtini na krilih Sergia Llulla lovil Gran Canario, v zadnji četrtini pa tudi ujel in prehitel. Anthony Randolph je zbral 10 točk, Klemen Prepelič pa v 4 minutah ni sprožil na koš.

Evroliga, 17. kolo, 8.1.
Khimki – Fenerbahče 84:78* (13:23, 25:18, 19:13, 15:18) (12:6)
(Marković 13 in 7 skokov, Bost (5 podaj) in Gill (7 skokov) po 12; Mahmutoglu 18, Vesely 15 in 5 pridobljenih žog)

Žalgiris – Anadolu Efes 58:79 (14:16, 15:24, 16:23, 13:16)
(Grigonis 9, Davies 8; Moerman 23 in 6 skokov, Dunston 13)

Olympiacos – KIROLBET Baskonia 91:87 (20:22, 23:25, 12:15, 25:18) (11:7)
(Leday 23 in 9 skokov, Papanikolaou 22 in 6 skokov; Vildoza 19, Huertas (5 podaj) in Poirier (12 skokov) po 17)

Herbalife Gran Canaria – Real Madrid 67:75 (15:16, 19:11, 22:25, 11:23)
(Oliver in Baez (7 skokov) po 12; Llull 16, Fernandez 11 in 5 skokov)

9.1.
Darussafaka Tekfen – CSKA (18.15)
Panathinaikos OPAP – FC Bayern (20.00)
Maccabi FOX – Budućnost VOLI (20.05)
AX Armani Exchange Olimpia – FC Barcelona Lassa (20.45)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 4 minute, 1 skok; indeks 0.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 17 minut, 10 točk (1/3 za dve, 2/3 za tri, 2/2 prosti meti), 2 skoka, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; indeks 12.