Rubrika: Evroliga

Evroliga želi biti podobna Ligi NBA; zato tudi na trenutke oster ritem tekem. V tem tednu ekipe igrajo že drugič za evroligaške točke, 4. kroga pa še ni konec. Nekaj pa je bilo vendarle odigranega.

Real je bil spet udeleženec slovenskega derbija. Za razliko od torka pa se je tokrat veselil Luka Dončić, ki je z Realom s 101:90 slavil v Milanu. Gostje so dominirali, Dončić pa je igral štiri minute (precej manj od letošnjega evroligaškega povprečja – 15 minut in 43 sekund). Precej več pozornosti svojega trenerja si je prislužil Zoran Dragić (18 minut, 7 točk).

Tudi tokrat ni šlo brez slovenskega sodnika na derbiju, sodil je Matej Boltauzer.

Do sploh prve zmage v Evroligi pa je prišel Anadolu Efes, ki mu je s 84:79 pripadel mestni derbi. Dve točki je k zmagi v sedmih minutah dodal tudi Alen Omić, ki je ob tem zbral še tri skoke.

V tekmi brez obramb (90:95) je Baskonia doma priznala premoč Olympiakosu. Jaka Blažič je bil tokrat nekaj skromnejši – 9 točk je dosegel.

Na vrhu se je še dodatno utrdil CSKA, ki je v ruskem derbiju z 98:80 odpravil Unics, ki mu je v uteho le točkovni rekordni izkupiček večera. Američan Keith Langford se je ustavil pri 36 točkah.

Danes pa Bamberg Alekseja Nikoliča gostuje v Barceloni, tekma se začne ob 21. uri.