Olimpija je vse do 38. minute trepetala za zmago v 8. krogu Lige ABA. S serijo 8:0 je v zadnjih minutah strla odpor MZT-ja (ta je prišel celo do 84:83!) in se odlepila od dna lestvice (po novem imajo zmaji razmerje 3-5, MZT 2-6), tam pa ostaja makedonski državni prvak. V domači vrsti se je vnovič izkazal Jordan Morgan (20 točk), pomembno vlogo je odigral Gregor Hrovat (16 točk, 2 skoka, 7 podaj, +22 je naredila Olimpija, ko je bil kapetan na parketu!).

Pot do zmage ni bila lahka, čeprav je Olimpija vodila v 1. polčasu za 15 (36:21), v nadaljevanju pa dvakrat za 10. Goste so pri življenju držale trojke (11 so jih zadeli). Z največ poizkusi za 3 je prednjačil Nikola Pavličević, ki pa ni bil pri metu – le dve trojki je zmogel nekdanji košarkar Olimpije (leta 2016 je bil član ljubljanskega ligaša).

Liga ABA, 8. krog, 12.11.
PETROL OLIMPIJA – Mzt 94:85 (23:19, 20:23, 30:24, 21:19)­
­POL: Radulović 6, Oliver 13, Špan 11, Bubnič 6, Badžim 7, Morgan 20, Lorbek 15, Hrovat 16.

V dresov gostov se je z 21 točkami in štirimi podajami izkazal novinec hrvaški reprezentant Dominik Mavra.