Igralci Olimpije so ponovili lanski uspeh – v Tivoliju je spet padel Partizan. Za razliko od lani pa tokrat niso potrebovali podaljškov, 74:68 je bilo po 40 minutah dobre košarkarske predstave v hramu slovenske košarke.

Jefferson in Oliver

Brandon Jefferson je bil z 20 točkami (vključno z dvema ključnima ob koncu tekme) 1. strelec Olimpije. MVP domače vrste pa je bil zagotovo Devin Oliver (18 točk, 10 skokov, po 2 podaji in ukradeni žogi).

Za skok na lestvici

To je bila peta zmaga Olimpije v zadnjih sedmih tekmah, hkrati pa osma v sezoni, s čimer so Ljubljančani naredili korak proč od nevarne cone za obstanek.

Liga ABA, 18. krog, 15.1.
OLIMPIJA LJUBLJANA – Partizan 74:68
Olimpija:
Barbarič 5, Oliver 18, Mulalić 6, Milošević 1, Janković 12, Jefferson 20, Jurček 1, Hrovat 11.

uol partizan
Olimpija je bila nezbrana pri prostih metih, Janković jih je metal 1/9 (foto: kosarka.si)

Tekma se za Olimpijo ni začela dobro, saj si je Jefferson pri skoku poškodoval gleženj in odšepal s terena, na njegovo mesto pa je prišel mladi Jan Barbarič, ki se ni ustrašil vloge in odgovornosti.

Po zaostanku 4:8 je prva četrtina pripadla Olimpiji (24:16). Gostje so prišli nazaj v igro (24:22), potem pa je zagospodarila Olimpija (31:22). Po seriji hitrih metov za tri točke je sledil povratek Partizana in rjovenje Gašperja Okorna med minuto odmora.

Zmaji so imeli ob polčasu pet točk naskoka (38:33).

Slab izkoristek

V nadaljevanju so boljše zaigrali gostje in prišli na 46:55. A jim tudi to ni bilo dovolj. Olimpija se je vrnila, bila je dovolj zbrana in predrzna. Kljub slabemu izkoristku za tri (20% – 2/10) si je Jefferson vzel dve žogi in zadel trojki za 66:65 in 69:65. Vsakič prek rojaka Hatcherja.

Trener Aleksandar Džikić je skušal z minuto odmora, a neuspešno.