Petrol Olimpija je pri petih zmagah v regiji. Nocoj so varovanci trenerja Gašperja Okorna slavili zmago tretjič zapored – s 73:64 je v Tivoliju „padel“ FMP. To je že tretji klub iz Srbije, ki so ga v novi sezoni ugnali Ljubljančani, pri katerih je bil vnovič prvo ime kapetan Gregor Hrvoat (15 točk, 9 skokov, 6 podaj, 4 ukr., žoge).

Pomemben delež k uspehu sta dodala Jordan Morgan (18 točk, 12 skokov) in Domen Lorbek (17 točk, 4 podaje).

Liga ABA, 3.12.
PETROL OLIMPIJA – FMP 73:64 (19:18, 17:15, 15:16, 22:15)
Petrol Olimpija: Oliver 11 (5 skokov), Špan 1 (4 skoki), Bubnič 2, Badžim 6, Morgan 18 (12 skokov), Lorbek 17 (4 podaje), Battle 3, Horvat 15.

Ekipi sta se v prvem polčasu 10-krat izmenjali v vodstvu, v nadaljevanju pa so gostje iz beograjskega predmestja Železnik boljše začeli 3. in 4. četrtino. Ko so v zadnjih desetih minutah povedli 51:55, so domačini le strnili svoje vrste – s serijo 10:0 so strli odpor.

Domačini so se izkazali z izredno kolektivno igro – 20 podaj so zbrali, gostje pa 12.

Vnovič se je poškodoval Talor Battle, Jan Barbarič pa ni stopil na parket.