Petrol Olimpija je v Ligi ABA dosegla tretjo zaporedno zmago, svojo osmo v trej sezoni, s tem ko je na domačem parketu na kolena še drugič v tej sezoni spravila Partizan NIS. Zeleno-beli, ki so večino srečanja zaostajali, so uspeli na koncu izsiliti podaljšek, v katerem so si v zadnji minuti ustvarili prednost (Battle in Oliver za 88:84) in slavili zmago z rezultatom 89:87. Na koncu je bil najboljši strelec Zmajev, za katere zaradi poškodb nista zaigrala Domen Lorbek in Jan Barbarič, odsoten pa je bil tudi Erazem Lorbek, Gregor Hrovat z 22 točkami, sledil pa je Jan Špan s 16.

Liga ABA, 20. krog, 10.2.
PETROL OLIMPIJA – Partizan NIS 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)
POL: Kastrati 3, Oliver 13 (8 skokov, 6 podaj), Špan 16, Bubnič 4, Badžim 4, Morgan 9 (8 skokov), Battle 7 (5 skokov, 3 podaje), Hrovat 22 (3 skoki, 4 podaje), Begić 11 (4 skoki).

Naslednja tekma Petrol Olimpijo čaka v ponedeljek, ko se bodo v Hali Tivoli pomerili s Helios Suns v Ligi Nova KBM.

Aleksandar Aranitović, igralec Partizana: »Vedeli smo kakšna tekma nas čaka. Naredili smo veliko napak, ki si jih ne bi smeli dopustiti. Petrol Olimpija je to izkoristila, saj je dokaj izkušena zasedba.«

Nenad Čanak, trener Partizana: »Čestitke Petrolu Olimpiji  za zmago. Mislim, da smo tekmo izgubili predvsem zaradi naših neumnosti. Pet minut do konca smo imeli deset točk prednosti. Naredili smo preveč začetniških napak. Na koncu smo imeli svojo priložnost, ampak je nismo izkoristili.«

Jan Špan, igralec Petrola Olimpije: »Predvsem odlična ekipna predstava. Na koncu smo odigrali dobro v obrambi in met nam se je odprl. Na koncu smo pokazali karakter in zmagali doma lepo tekmo v dokaj polni Hali Tivoli.«

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: »Mislim, da so vsi, ki so si tekmo ogledali prišli na svoj račun. Obe ekipi sta prikazali dobro košarko. O zmagovalcu je odločila ena žoga. Mislim, da smo si zmago prigarali z dobro obrambo. Dobro smo limitirali glavne igralce, mogoče nas je nekoliko presenetil Vaughn. Vsekakor pomembna zmaga za nas, predvsem za samozavest pred Pokalom SPAR.«