Košarkarji Olimpije so poskrbeli za novo zmago, v gosteh so z 79:68 porazili Cibono in napovedali kandidaturo za 6., morda celo 5. mesto ob koncu Lige ABA. Brandon Jefferson je dosegel 18 točk za zmaje, v domači ekipi pa povratnik iz tujine Luka Žorić 16.

Liga ABA, 19. krog, 21.1.

Cibona – OLIMPIJA LJUBLJANA 68:79 (21:18, 23:21, 12:16, 12:24)
Olimpija: Jefferson 18, Oliver 15, Milošević in Hrovat 13, Mulalić 11, Janković 6, Barbarič 3.

primerjava
Primerjava med Cibono in Olimpijo (foto: kosarka.si)

53:39

Cibona je prednjačila in narekovala ritem, 44:39 je bilo ob koncu 1. polčasa. V nadaljevanju so domačini povsem prevzeli pobudo in ušli na 53:39. Mnogi so pomislili, da se Olimpija ne bo več pobrala. Pa se je hitro! Med 23. in 27. minuto je naredila serijo 2:16 in ujela domače volkove.

Oliver in Jeffserson

Cibona je povedla še 60:59 (po košu Nebojše Joksimoviča), potem je Hrovat zadel še eno trojko, Devin Oliver pa je ob košu izsilil še prosti met – za 60:65.

Domačini so skušali držati korak z gosti – a sta ju trojki Jeffsersona in Oliverja le ustavili, točki pa sta šli v avtobus Olimpije in nazaj v Ljubljano.

Danes je na sporedu še en slovensko – hrvaški obračun; v Novem mestu gostuje Cedevita.