Union Olimpija je prišla do 1. gostujoče zmage v novi sezoni Lige ABA. Zmaji so po podaljšku s 87:83 porazili novinca v ligi Karpoš Sokole, ki po sedmih krogih zmage ne poznajo. Mirko Mulalić je dosegel 18 točk za Olimpijo, prav toliko pa Dragan Labović za domačine.

7-0

V predzadnji tekmi 7. kroga Lige ABA pa je Crvena zvezda (ob Budućnosti ostaja neporažena) v gosteh z 71:59 porazila Mornar. Marko Simonović je dosegel 14 točk, Lamont Jones pa 13 za poražene.

Liga ABA, 7. krog, 31.10.
Karpoš Sokoli – UNION OLIMPIJA 83:87 (13:19, 17:19, 20:17, ,23:18, 10:14)
UOL: Barbarič 4, Oliver 9, Bubnić 5, Mulalić 18, Mesiček 2, Milošević 6, Janković 15, Jefferson 16, Hrovat 12.

statistika sokoli uol

Super uvod

Olimpija je krasno začela in povedla 0:10, potem pa odigrala slabše. Svoje so naredile tudi menjave, zato so domačini do konca četrtine krepko zmanjšali zaostanek (13:17).

Mulalić nadaljeval iz Domžal

V drugi četrtini, spet je povezano z menjavami, so zmaji ušli na 19:27, blestel je Mirko Mulalić (z 18 točkami 1. ime Olimpije), domačini so se vrnili na 25:27, polčas pa je pripadel Olimpiji (30:38). Tudi v nadaljevanju je prednjačila Olimpija, ki pa tekme ni uspela „prelomiti“ sebi v prid.

Skoraj zapravili zmago

Podaljšek je izboril Hrvat Dominik Mavra, ki je zadel za 73:73, za nameček pa je Kendrick Perry ukradel žogo Gregorju Hrovatu in imel met za zmago. Na srečo je zgrešil. V podaljšku je prednjačila Olimpija. Brandon Jefferson pa je bil nezgrešljiv z linije prostih metov.