Košarkarji Olimpije so z zmago proti Mega Lekus (82:69) prišli do 6. zmage v Ligi ABA. Pred 1500 gledalci je Nikola Janković v koš svojim nekdanjih delodajalcev natrosil 19 točk, 17 jih je dodal Gregor Hrovat. Oba je prekosil slovenski reprezentant Vlatko Čančar, ki je tekmo sklenil pri 22 točkah.

Ljubljančani so zmagali tretjič zapored, Mega Leks je zabeležil četrti zaporedni poraz v regiji.

Liga ABA, 14. krog, 18.12.
UNION OLIMPIJA – Mega Leks 82:69
UOL: Barbarič 4, Oliver 6, Bubnić 8, Mulalić 12, Pelko 2, Milošević 3, Janković 19, Jefferson 11, Hrovat 17.

Tja do sredine druge četrtine, do rezultata 24:26 (po trojki Čančarja) – tudi zadnje vodstvo Mega Leksa, sta bili ekipi poravnani. Potem pa sledila domača serija 12:3 (41:33 po 20 minutah).

Bojevniki bratovščine Gašperja Okorna se niso dali, v tretji četrtini so deklasirali tekmeca, s trojko Mirka Mulalića pa povedli 58:37.

Olimpija je bila pri metu: zgrešila le štiri proste mete (11:15), izvrstno pa je zadevala trojke (11:25).

Mega Leks je v zadnji četrtini (20:27) kozmetično omilil poraz.

Olimpija je nastopila brez Blaža Mesička.