Olimpija je z zmago proti FMP-ju (89:85) sklenila uspešen krog Slovenije v Ligi ABA. Zmaji so po podaljšku strli odpor FMP-ja in se veselili tretje zmage v sezoni. Nikola Janković je prispeval 26 točk za Ljubljančane, Filip Čović 17 za poražene goste.

Liga ABA, 9. krog, 13.11.
UNION OLIMPIJA – FMP 89:85
UOL: Oliver 16, Mulalić 10, Pelko 7, Janković 26, Jefferson 14, Hrovat 16 (10:10 prosti meti!)

Pa ni kazalo, da bodo zmaji prišli do dveh točk. FMP je prevladoval od 11. do 20. minute, v 19. minuti pa je povedel 33:49. Zmaji so pred odhodom na odmor malce omilili porazen uvod, kljub temu pa dovolili, da so prejeli kar 49 točk! Ob tem so gostje iz predmestja Beograda povsem dominirali v skoku.

UOL FMP 01

Nadaljevanje ne preveč kvalitetne tekme je prižgalo žarek upanja za Olimpijo, ki je s košem Jureta Pelka prišla na 58:60, a spet dovolila, da so se panterju odlepili in šli na 59:65, potem še 63:71.
Olimpija se ni vdala! Po trojki Brandona Jeffersona so se približali na 72:73. Pri 79:79 je imel Nikola Janković prosti met za zmago, a je zgrešil. Nezbrana sta bila tudi Marko Ljubičić in Gregor Hrovat.

V drami v podaljšku (10:6) so bili domačini zbranejši, točki pa sta ostali doma. Olimpija je v podaljšku zadela osem prostih metov (8/10), „iz igre“ pa je dve točki dodal MVP tekme Nikola Janković (26 točk, 5 skokov, 3 ukradene žoge).