Petrol Olimpija se veseli 2. zmage v Ligi ABA (1. letošnja v gosteh), ekipa Gašperja Okorna je v gosteh s 86:77 porazila Mega Bemax. Jordan Morgan je dosegel 20 točk (še 10 skokov!), Domen Lorbek 15 (5/5 za tri). Tekmo je na klopi končal Talor Battle, ki se je poškodoval (mišica), v garderobo ga je odnesel soigralec Bojan Radulović.

Liga ABA, 4. krog, 15.10.
Mega Bemax – PETROL OLIMPIJA 77:86 (22:25, 24:23, 22:15, 9:23)
(Rebić 18, Lazić 13, Čančar 11; Morgan 20, Lorbek 15, Horvat 14, Oliver 12)

Zmaji so začeli s trojko Gregorja Hrovata, potem pa je sledila domača serija 9:0. Trener Gašper Okorn je zahteval minuto odmora in igralcem odčital lekcijo. Motilo ga je, ker so identično začeli proti Ciboni in Igokei. Lekcija je zalegla, zmaji so povedli, potem celo 36:44. nadaljevanje je bilo poravnano. Odločitev je padla v zadnji polovici 4. četrtine. Po 73:72 za domačine je Morgan dosegel štiri zaporedne trojke za 73:76. Mega se ni več opomogla – pri 76:81 je njihovo usodo s 4. trojko zapečatil Lorbek. Njegov prihod pa je ena (ne zadnja) od kadrovskih potez direktorja Romana Lisca.

Zmaji so igrali bolj kolektivno (19 podaj, Mega 13), predvsem so bili Ljubljančani zbranejši pri metu iz igre (49,2% vs 35.4).

V domači vrsti je navdušil Vlatko Čančar (32 minut, 11 točk, 5 skokov, 1 podaja, 3 ukr. Žoge), nase pa je opozoril še en ex-zmajček Aleksandar Lazić (33 minut, 13 točk, 7 skokov).