Okorn ponorel zaradi sodnikov, Olimpija poražena

Union Olimpija je v Ligi ABA doživela tretji zaporedni poraz – z 89:79 jo je porazil FMP, ki je s tem naredil pomemben korak k obstanku v regionalni ligi. Trener Ljubljančanov Gašper Okorn tekme ni pričakal na klopi, saj je bil nekaj sekund pred koncem izključil. Zavoljo slabega in pristranskega sojenja je Okorn vsem trem sodnikom povedal nekaj krepkih, potem pa odšel v garderobo.

Ker se je prijel za glavo

Okorn ni prvi trener, ki je ponorel na tekmi proti FMP zavoljo sodnikov. To se je tudi strategu Cibone Damirju Mulaomeroviću v 20. krogu Lige ABA. Dobil je tekmo prisilnega počitka kazni, to pa čaka tudi ljubljanskega trenerja, ki ga je iz tira vrgla že tehnična napaka Janu Barbariču. Mladi Primorec je dobil tehnično, ker se je prijel za glavo. Sodniki niso pomislili, da si je mladi up morda le popravil frizuro ali kaj podobnega….

Ob tem velja omeniti, da je Olimpija nastopila v Beogradu brez kapetana Mirka Mulaliča. Zakaj je manjkal, ne ve nihče točno.

:: Zakaj Olimpija brez Mirka Mulaliča?

Liga ABA, 22. krog, 11.2.
FMP – Union Olimpija 89:79
UOL: Barbarič 12 (3 podaje), Oliver 14 (5 skokov), Bubnič 5, Pelko 3, Milošević 8, Janković 19 (8 skokov), Jefferson 6 (0/9za 3), Hrovat 11 (7 skokov, 7 podaj)

V Železniku so ljubitelji košarke videli povprečno košarko. V domači vrsti je le 16 minut igral Filip Čović, Olimpija pa ni bila sposobna zadeti trojke (poraznih 1/19, od tega Brandon Jefferson 0/9) in prelomiti tekme sebi v korist.

Domačine je v igri držal Dejan Davidovac – 28 točk, 5 podaj, 4 skoki, 2 blokadi. FMP si je ključno prednost nabral med 29. in 34. minuto. S serijo 15:4 je zaostanek (53:56) pretvoril v prednost (68:60).

Ljubljančani so v zadnji minuti pri 85:79 zgrešili dva meta za tri, ob koncu srečanja pa so se strasti povsem razvnele. Najprej je Jefferson nešportno ustavil Radanova, sodniki so preprečili fizični obračun med ekipama. Potem pa je eksplodiral Okorn, ki je ob negodovanju domače publike le zapustil parket.