Rubrika: Evroliga

Fenerbahče in CSKA sta korak do preboja na finalni turnir Evrolige. Turki so še drugič zapored slavili v Atenah (80:75), CSKA pa je doma vnovič tesno s 84:82 odpravil Baskonio Jake Blažiča.

V Atenah se je odločilo v zadnjih šestih minutah. Najprej je Fener s serijo 0:9 ušel na 68:74, a se je Panathinaikos vrnil do 75:76. Naturalizirani turški reprezentant Bobby Dixon je bil zbran na liniji prostih metov za 75:78. V domači vrsti je zamočil Bourusis, ki mu je v napadu ušla žoga v avt, slavje gostov pa se je lahko začelo.

V Moskvi je bilo podobno kot na prvi tekmi – CSKA je vodil in narekoval tempo, ped zadnjo četrtin pa imel ducat točk naskoka. Johannes Voigtmann je 37 sekund pred koncem približal Baske na 80:79! Moskovčani so odgovorili s košem Aarona Jacksona (82:79). Gostje se niso dali! Beaubois je zadel trojko za 82:82! Pričakovano je zadnji napadi CSKA-ja skušal zaključiti Miloš Teodosić. Zgrešil je, njegovo žogo je pobral nesojeni srbski reprezentant Kyle Hines. Vrgel je proti košu in bil pri tem napak oviran. Dovolj, da je dobil dva prosta meta.