Od Chicaga, doma enega izmed njegovih idolov, se je v nedeljo poslovil Kobe Bryant, ki je z Los Angeles Lakersi gostoval v Vetrovnem mestu. Mesto, kjer je v 80. in 90. letih prejšnjega stoletja kraljeval Michael Jordan, se je od Bryant toplo poslovilo.

Bryant jim ni ostal dolžan – ob nekoliko slabšem metu iz igre (8/20) je v 27 minutah igre dosegel 22 točk. Lakersi so v prvi minuti zadnje četrtine zaostajali že z 81:100, kljub temu pa so se uspeli v zaključku približati, a za preobrat ni bilo zadosti časa.

Navijači Bullsov so že sredi zadnje četrtine, ko se je zdelo, da Bryant ne bo več vstopil na igrišče, začeli skandirati ‘Ko-be! Ko-be!’, in strateg Lakersov, Byron Scott, je Bryantu namenil še zadnjih nekaj minut v Chicagu. Kobe je igrišče zapustil 45,3 sekunde pred koncem ob stoječih ovacijah.

Poleg video poklona, ki ga je Bryant deležen praktično v vsaki dvorani, odkar je naznanil svojo upokojitev, je Kobeja na začetku tekmi pri predstavitvi igralcev, napovedal kar njegov nekdanji soigralec in zelo dober prijatelj, Pau Gasol. Španec in Bryant sta z Los Angeles Lakersi na koncu prejšnjega desetletja osvojila dva naslova NBA prvaka.

»Zadnjič sva se udarila na igrišču,« je rekel Bryant. »Kar nekoliko čudno je bilo, ko me je on napovedal. Vedno sem mislil, da se bova upokojila med tem, ko bova igrala za isto ekipo. Zadnjič sva igrala drug proti drugemu… Razen če se ne udariva v Barceloni na kakšni interni tekmi.«

»Ni veliko igralcev, ki so v ligi preživeli 20 sezon, sploh pa jih ni veliko, ki so agresivni kot on, in to vsako tekmo. To je res poseben večer,« je bil po zmagi nad Lakersi iskren Gasol. »Vesel pa sem, da smo zmagali, ker je vedno zelo dobro zmagati proti svojemu nekdanjemu soigralcu.«

Lakersi so proti Bullsom, ki so vknjižili drugo zaporedno zmago, klonili s 115:126. Gasol je tekmo zaključil z 21 točkami.