Rubrika: Evroliga

V Evroligi sta ta teden na vrsti dva kroga, prvi, 27. je po streho. Španski derbi je pripadel Realu Luke Dončića, slovenski igralec pa je znova navdušil. Real je dosegel 20. zmago, v končnici pa so se Madrižanom in CSKA-ju pridružili še Olympiakos, Fenerbahče, Baskonia in Panathinaikos. V boju za prosti dve mesti najboljše kaže Anadolu Efesu in Crveni zvezdi.

Super Ali

Tekmo kariere je v Evroligi odigral Aleksej Nikolič, ki je z Bambergom klonil proti Vitoriji, a je izboljšal kar sedem svojih rekordnih statističnih parametrov, za nameček pa je Nikolič (prišel je s klopi) zbral kar osem podaj.

Agravanis – adut s klopi

Crvena zvezda je po 1. četrtini proti Olympiakous zaostajala 17:30, potem pa briljantno odigrala 2. četrtino (26:12) in povedla 43:42. Goste je rešil Dimitrios Agravanis, ki je do konca tekme zbral 16 točk, kar je njegov evroligaški rekord. Pred koncem 1. podaljška je zmago gostom priboril Printezis, potem ko je domnevno sporna žoga pripadla gostom.

Gledali in gledali

Sodniki na čelu z Damirjem Javorjem so si ogledovali lep čas posnetek, a niso mogli ugotoviti, kdo se je zadnji dotaknil žoge – igralec domačina ali gostov. Nato se je Javor odločil za mrtvo žogo, po pravilu izmenične posesti pa je žoga pripadla gostom.

Evroliga, 27. krog, 22.3.

REAL – Barcelona 85:68
(Llull 21, Ayon 14; Rice in Tomić po 12)

CSKA – Darušafaka 95:85
(Teodosić 20; Wilbekin 26)

Crvena zvezda – OLYMPIAKOS 64:66*
(Gudurić 14, Jenkins 13; Pananikolaou 17, Agravanis 16, Printezis 15)

Lestvica po 27. krogu:
CSKA in Real po 20-7, Olympiakos 19-8, Fenerbahče 17-10, Panathinaikos in Baskonia po 16-11, Anadolu Efes in Crvena zvezda po 15-12, Darušafaka 13-14, Žalgiris 12-15, Galatasaray, Barcelona in Maccabi po 10-17, Bamberg 9-18, Uniks in Milano po 7-20.