Nova tesna tekma, nova končnica in nov boleč poraz Krke. Z 71:69 je v Novem mestu slavila Igokea. Odločilni točki za 6. zmago gostov v Ligi ABA je prispeval Đorđe Milošević, ki je ukradel žogo domačemu asu Marku Jošilu (27 točk). Sodniki, kar nekajkrat so razhudili domačo klop in domače gledalce, so menili, da nad Jošilom ni bilo osebne napake (osebne napake kar 20:27 v korist Igokee, ki je imela kar 19 prostih metov, Krka na tako izenačeni tekmi le 10). V kateri drugi dvorani bi piskali drugače.

Kljub temu je Jošilu ostalo dovolj časa, da je vrgel za tri, a na domačo veliko žalost zgrešil. Kljub temu je Marko domači junak. Z 10 dnevi resnega treninga in bil prvi človek tekme, v primeru zmage Krke pa MVP kroga. S tem pa je Jošilo tudi potrdil besede in razmišljanje trenerja Simona Petrova, ki je ves čas opozarjal na pomen tega košarkarja, MVP-ja minule sezone.

Liga ABA, 16. krog, 18.1.
Krka – IGOKEA 69:71 (20:18, 12:20, 20:13, 17:20)
Krka: Bratož 4 (6 skokov, 6 podaj), Cinac 7, Jošilo 27 (8/10 za 2, 10 skokov), Lalić 10, Lapornik 6, Mavra 15 (4 skoki).

Domačini so boljše začeli, po osmih minutah so vodili 20:12, potem pa se ugasnili, Igokea pa je ušla na 23:30. V nadaljevanju je Krka igrala boljše, predvsem pa agresivno v obrambi, v napadu pa pragmatično – veliko stvari pa so reševali individualno.

Dovolj, da so minuto in pol pred koncem povedli 67:62. Igokea se je vrnila, tudi s trojko Lukovića. Na koncu pa še izgubljena žoga Jošila, o kateri je sam mojster žoge razmišljal po tekmi…