Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda ne popušča! Beograjčani so slavili z 72:78, junak večera pa Marko Simonović, ki je v zadnji četrtini dosegel kar štiri trojke ter tako tlakoval Zvezdi pot do zmage!

Četrtkov večer je v 11. krogu TOP 16 Evrolige ponudil tradicionalni španski derbi, ki se je začel in končal po notah Barcelone, vmes pa se je nekaj minut igralo po ritmih Reala. Barca je začela huronsko in povedal 25:4! V zadnji četrtini je na svoj račun prišel Real, ki je prvič na tekmi povedel (52:54), potem pa ušel na 52:58. domačine je tokrat rešil Grk Stratos Perperoglou, ki je dosegel devet zaporednih točk za končno zmago 72:65. Luke Dončića ni bilo v ekipi Reala.

Slovenski derbi je pripadel Alekseju Nikoliču, ki je z Bambergom slavil proti Himkiju in si pustil odprta vrata v četrtfinale! Domačega poraza ni zmogel preprečiti Zoran Dragić (14 točk ob debiju novega trenerja Duška Ivanovića), Nikolič pa se v treh minutah ni vpisal med strelce.

Do nove zmage je prišel Sani Bečirovič, čigar Pao je doma s 84:79 odpravil Lokomotiv Kuban. Poražen je Rusijo zapustil Jaka Blažič, njegov Kutxa Laboral ni bil kos CSKA-ju (90:78).

Evroliga, TOP 16, 11. krog, 17.3.
FENERBAHČE – Darušafaka 77:69 (25:21, 20:18, 12:15, 20:15)
(Udoh 18, Datome 14, Bogdanović 11; Redding 12, Wilbekin 11)

PANATHINAIKOS – Lokomotiv 84:79 (19:19, 17:22, 24:22, 24:16)
(Williams in Gist po 16; Janning 16)

CSKA – Laboral Kutxa 90:78 (20:14, 20:12, 28:30, 22:22)
(De Colo 19, Higgins 18; Hanga 19, Causeur 11, Blažič 4)

BARCELONA – Real 72:65 (25:4, 15:24, 12:23, 20:14)
(Perperoglou 20, Satoransky 17; Ayon 16, Reyes 11)

BAMBERG – Himki 84:79 (16:17, 24:23, 16:24, 28:15)
(Wanamaker 25, Radošević 18; Šved in Dragić po 14)

18.3.

ANADOLU EFES – Cedevita 80:76 (20:28, 14:8, 19:18, 27:22)
(Heurtel 19, Brown in Šarić po 12; Gordić in Arapović po 16)

Unicaja – CRVENA ZVEZDA 72:78 (20:12, 23:15, 17:26, 12:25)
(Nedović 22, Thomas 13; Jović 16, Gudurić in Simonović 12)

OLYMPIACOS – Žalgiris 74:59 (14:15, 25:15, 19:11, 16:18)
(Printezis 17, Papanikolaou 25; Vogioukas 14)

Vrstni red po 11. krogu:

skupina E:
Fenerbahče 10-1, Lokomotiv 7-4, CZ 7-4, Panathinaikos 7-4, Anadolu Efes 5-6, Darušafaka 3-8, Unicaja 3-8, Cedevita 2-9

skupina F:
CSKA 8-3, Laboral Kutxa 7-4, Real 6-5, Barceloba 6-5, Himki 5-6, Olympiakos 5-6, Bamberg 5-6, Žalgiris 2-9