Košarkarjem Uniona Olimpije je pripadel slovenski derbi 22. kroga, zmaji so doma na ameriško – srbski pogon odpravili državnega prvaka, 77:69 je bilo. V domači vrsti je blestel Zack Wright (23). Pri gostih jih je Sandi Čebular prispeval 18. Tajfun je igral krepko oslabljen, saj sta Ceola Clark III in Emir Zimić vnovič poškodovana.

Liga ABA, 22. krog, 30.1.
UOL – Tajfun 77:69 (22:11, 14:28, 19:15, 22:15)
UOL: Wright 23, Robinson 17, Hrovat 2, Mesiček 1, Nikolič 5, Vučetić 2, Lapornik 6, Lešić 11, Zagorac 6, Mahkovic 2, Zakis 2
Tajfun: Sebič S. 2, Sebič M. 1, Držić 8, Čebular 18, Bratož 12, Ponjavić 9, Drobnjak 6, Bolčina 11, Parker 2.

Z domiselno igro

Zmaji so v prvi četrtini povedli že za 11, v drugi pa so gostje z domiselno in kombinatorno igro počasi, a zanesljivo lovili korak. V 18. minuti so s trojko Ivana Držića povedli 31:32, polčas je pripadel Tajfunu (36:39).

V 1. polčasu Američana, potem pa Lešić

V nadaljevanju si je državni prvak v 25. minuti po trojki Domna Bratoža priigral 5 točk plusa (45:50), s serijo 10:2 pa je pobudo spet prevzela Olimpija. Zmaji so v prvem polčasu živeli od točk Wrighta in Robinsona, ki sta vse bolj ali manj reševala z igro 1:1. V drugem polčasu se je razigral še Sava Lešić (11 točk).

Kazen za izgubljeno žogo

V 34. minuti so varovanci Dejana Mihevca še zadnjič ušli – 57:61. Pri 68:66 je Tajfun izgubil žogo, Mitja Nikolič pa je zadel trojko za 71:66. Domači so prednost zadržali, Tajfun pa je zabeležil 15. poraz.

V ekipo zmajev se je po disciplinski kazni vrnil Gregor Hrovat, na klop prikovan pa je ostal Luka Rupnik.