Košarkarji Krke si na gostovanju pri Ciboni niso zagotovili obstanka v regionalni ligi, Cibona je bila boljša s 85:78. To je bil 15. poraz Novomeščanov v tej sezoni Lige ABA.

Cibona09_lus_130216
Krka je imela bučno podporo (foto: Liga ABA)

Dolenjci niso bili zbrani pri metu – trojke so zadevali s skromnih 20% (5/25). V taboru domače Cibone je blestel ex-krkaš Nebojša Joksimovič (20 točk, 2 skoka 4 podaje),

Liga ABA, 24. krog, 13.2.
CIBONA – Krka 85:78 (26:15, 15:15, 20:24, 24:24)
Krka: Rebec 10, Tratnik 2, Ivanov 21, Rojc 2, Lalić 16, Tomić 5, Mulalić 4, Kastrati 5, Lapornik 13.

Slab zaključek 1. četrtine

Krka je dobro začela, do 12:12 sta bili ekipi poravnani, temu pa sledila serija Cibone, ki je četrtino dobila s 26:15. Dolenjci so v drugem delu uvodne četrtine izgubili štiri žoge, nezbrani pa so bili tudi pri metu iz igre. Tudi nadaljevanje ni bilo boljše – Cibosi so vešče ohranjali razliko.

-6 in -5

V 29. minuti so Novomeščani prišli na 56:50. Cibona je silovito odgovorila s serijo 5:0. Neuspešen je bil tudi zadnji juriš gostov, ki so po košu Jureta Lalića prišli na 77:72. Gostitelji so bili zbrani pri prostih metih. Krka pa je izgubila še eno žogo. V prihodnjih dveh tekmah bo morala vsaj enkrat zmagati, če ne želi končati na 13. ali 14. mestu Lige ABA.