Rubrika: Evroliga

12. krog Evrolige se je začel z velikim presenečenjem! Žalgiris, zdaj ima sedem zmag in pet porazov, je v Turčiji z 90:89 porazil Fenerbahče, ki ostaja pri osmih zmagah. Za odmeven rezultat je poskrbel tudi Bamberg, ki je doma porazil Olympiakos – 67:65. Aleksej Nikolič je v 11 minutah trem skokom dodal podajo.

Glavni sodnik tekme je bil Ljubljančan Damir Javor.

O zmagovalcu izvrstne tekme se je o zmagovalcu odločalo v zadnjih šestih minutah. Litovci so povedli 69:74, domači Fener (prvič v tej sezoni je bil v ekipi tudi Nikola Kalinić, z zabijanjem leta se je izkazal Jan Vesely – z 20 točkami prvi strelec aktualnega evropskega prvaka) je vrnil udarec in povedel 82:77 in 85:80 (s trojko Datomeja 1:55 do konca).

Po tem pa se je pojavil Kevin Pangos (22 točk, 7 skokov, 2 podaji), Kanadčan slovenskih korenin. 16 sekund kasneje (1:39 do konca) je zadel za 85:83, prej še trojko za 82:80. Po zapravljenem napadu Fenerbahče je Paulius Jankunas izenačil na 85:85.

V dramatični končnici je Brad Wanamaker storil nešportno napako – Jankunas je zadel za 86:87. Fener je zapravil naslednji napad, Arturas Milaknis pa je prispeval tretjo trojko za vodstvo 86:90. Domačini so lahko napad le omilili.