Neverjetno, kaj uspeva našemu čudežnemu dečku! Ko je v American Airlines Centru kazalo, da imajo Houston Rocketsi zmago v svojem žepu, se je prebudil košarkar, za katerega so se v gostujočem moštvu najbolj bali. In to upravičeno! 19-letni Luka Dončić je odigral najbolj norih 112 sekund v Ligi NBA in sam zrežiral preobrat za v anale. Miami brez Gorana Dragića nadigral Clipperse.

2 minuti in 52 sekund je bilo do konca rednega dela tekme v American Airlines Centru, ko je na semaforju pisalo 94:102. Vse je kazalo na zmago Raket, a nato se je prebil čudežni deček iz Ljubljane. Luka Dončič je z uspešnim metom za tri znižal zaostanek na 97:102, z novo trojko Teličke približal na 100:102, nato rezultat s prodorom poravnal na 102:102, za sanjsko (in verjetno neponovljivo) končnico pa zadel še trojko za 105:102 in navijače spravil v delirij.

Kar 12 točk je torej Dončić dosegel v manj kot 2 minutah in poskrbel, da Dallas nadaljuje z izjemnim nizom na domačih tleh. Na 13 tekmah so do sedaj Teličke v American Airlines Centru uspeli premagati le košarkarji Utaha in New York Knicksov.

Dragić počival

Četrto zmago na zadnjih 5 tekmah so zabeležili tudi košarkarji Miamija, ki so pred zadnjo četrtino v Los Angelesu vodili za točko, na koncu pa Clipperse popolnoma nadigral in slavili zmago s kar 23 točkami razlike (98:121). Trener Erik Spoelstra se je odločil, da v ekipo uvrsti le 10 igralcev, ostalim, med drugim tudi Goranu Dragiču, pa je namenil počitek.

Liga NBA, 9.12.
Dallas Mavericks – Houston Rockets 107:104 (32:30, 24:27, 28:27, 23:20)
(Dončić (7 skokov) in Matthews po 21; Harden 35 in 8 podaj, Paul 23 in 8 podaj)

Los Angeles Clippers – Miami Heat 98:121 (30:34, 32:31, 28:26, 8:30)
(Harris 20, Williams 18; Wade 25, Winslow 21)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 32 minut, 21 točk (4/10 za dve, 3/7 za tri, 4/5 prosti meti), 7 skokov (3 v napadu), 1 podaja, 3 pridobljene žoge; +/- = +8.

Goran Dragić (Miami Heat) – ni igral.

Preostale tekme
Indiana Pacers – Sacramento Kings 107:97 (24:31, 30:21, 19:18, 34:27)
(Young 20 in 9 skokov, Bogdanović 18; Hield 20, Fox 18 in 6 podaj)

Atlanta Hawks – Denver Nuggets 106:98 (25:35, 26:21, 35:21, 20:21)
(Collins 30, 12 skokov in 5 podaj, Bembry 18 in 5 skokov; Jokić 24, 11 skokov in 7 podaj, Beasley 19)

Cleveland Cavaliers – Washington Wizards 116:101 (38:25, 24:21, 25:20, 29:35)
(Sexton 29 in 6 podaj, Thompson 23, 19 skokov in 5 podaj; Beal 27 in 5 podaj, Green 17)

New York Knicks – Brooklyn Nets 104:112 (23:30, 22:26, 32:38, 27:18)
(Kanter 23 in 14 skokov, Trier 15; Dinwiddie 25 in 6 skokov, Hollis-Jefferson 20 in 6 skokov)

Chicago Bulls – Boston Celtics 77:133 (17:35, 26:29, 17:29, 17:40)
(Harrison 20, LaVine 11; Brown 23 in 5 skokov, Theis 22, 10 skokov in 5 podaj)

Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers (16:27, 24:36, 26:28, 22:20)
(Selden 17 in 5 skokov, Conley 12; James (8 skokov in 9 podaj) in Kuzma (9 skokov in 6 podaj) po 20)

Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 113:105 (30:27, 23:24, 28:29, 32:35)
(Lillard 28, Nurkić 22 in 11 skokov; Wiggins 20, Towns 19 in 10 skokov)