V Johannesburgu je bila na sporedu revialna tekma, kjer je ekipa NBA sveta s 101:97 premagala zasedbo NBA Afrika. Afričani so prednjačili vse do zadnje četrtine. Dobili so prvo 30:17, polčas 56:38, pred zadnjo pa so imeli 14 točk naskoka (76:62). Domačine je kot kapetan vodil soigralec Gorana Dragića Luol Deng, Američane pa Chris Paul.

0208_nba_zda_00
Na revialni tekmi (foto: Nba.com)

Legendi

Za izjemno presenečenje sta poskrbela Dikembe Mutombo in Hakeem Olajuwon. V drugi četrtini sta prišla na parket. Mutombo je osemkrat igral na tekmi All Star, Olajuwon pa je bil prvak Lige NBA v letih 194 in 1995. Mutombo pa ima danes 49 let, Olajuwon pa 52.

Vsi zmagovalci Tekmo je spremljala polna dvorana v Južnoafriški republiki, znali pa so nagraditi dobre poteze. Ob koncu niti ni bilo pomembno, kdo je zmagal. »Vsi smo zmagali!« je bil jasen Olajuwon. »Tekma je bila sekundarnega pomena, zgodilo se je toliko lepih stvari,« je pritrdil Chris Paul, ki je na poti (trajala je 16 ur) na jug Afrike prebral avtobiografijo Nelsona Mandele. Gre za delo Dolga pot do svobode, ki je izšlo leta 1996. Paul je obiskal tudi mesto Soweto, kjer je poseben muzej posvečen Nelsonu Mandeli.