Košarkarji Krke so doma priznali premoč tudi črnogorskemu Mornarju, 63:72 je bilo. To je bila sploh prva gostujoča zmaga novinca v ligi, Krka si bo skušala obstanek v ligi zagotoviti na težkih tekmah proti Ciboni in Partizanu.

Rony Curry je prispeval 11 točk za domačine, Waller 21 za goste.

Liga ABA, 24. krog, 25.2.
Krka – MORNAR 63:72 (11:12, 13:7, 12:28, 27:25)
Krka: Rebec 4, Curry 13 (5 skokov), Jukic 7, Dimec 8 (5 skokov), Čebular 11, Bunić 4, Elliott 8, Luković 8.

Dolenjci so nadzorovali potek tekme do 23. minute, ko so povedli 29:21. Potem so prišli črni trenutki, po katerih se Krka ni več pobrala. Ron Curry in Sandi Čebular sta zapravila žogi, Marko Luković je zgrešil v napadu, Črnogorci pa so bili kar naenkrat na 29:28, serijo 4:21 pa so sklenili pri 32:40.

„Očitno je, da so se po teh podarjenih žogah sprostili. Tudi za njih je bila ta tekma zelo pomembna,“ je povedal trener Dejan Mihevc, ki mu ni bilo jasno, kaj se je zgodilo z njegovo ekipo v borih dveh, treh minutah 3. četrtine.

Domačinom niso pomagale niti minute odmora. Črnogorski predstavnik je v 33. minuti ušel na 36:52. Krka se je približala na -10, a so gostje hitro umirili domačine, pri katerih so manjkale predvsem točke Matica Rebca (4 točke, 1/5 iz igre, 2/5 prosti meti).