Rubrika: Evropske lige

Real je s košem Sergia Llulla v zadnji sekundi derbija 24. kroga španske lige ugnal Barcelono, 76:75 je bilo. Predvsem v prvem polčasu pa je blestel Luka Dončić, ki je bil ključni mož pri preobratu. Tekmo je Dončić končal pri štirih točkah, osmih skokih in štirih podajah.

Madrižani so vodili že 66:62 in 70:65, potem pa v zadnji minuti po zaostanku 72:73 reševali svojo kožo.

V domači vrsti sta blestela Llull (16) in Jaycee Carroll (14), pri gostih pa sta se izkazala Stratos Perperoglou (16) in Ante Tomić (14).

To je bila 16. zmaga Reala (6 porazov) in 7. poraz Barcelone (15 zmag), na vrhu ostaja Iberostar Tenerife, Real je 2. , Barca pa 6.

To je bil tudi večer, ko je kapetan Reala postal najboljši skakalec v zgodovini Lige Endesa.