Rubrika: Tuje reprezentance

Srbija je osvojila zlato kolajno na evropskem prvenstvu na Madžarskem in v Romuniji, v finalu so varovanke Marine Maljković, sicer hčerke nekdanjega selektorja Slovenije Božidarja Maljkovića, premagale Francijo (76:68). Bron je pripadel Španiji, ki je premagala Belorusijo (74:58). Črna gora je pristala na 7. mestu, Hrvaška še ni uvrstila v četrtfinale. Srbija si je kot zagotovila tudi neposredno uvrstitev na olimpijske igre v Rio. Naslednje evropsko prvenstvo 2017 bo gostila Češka.

Peterka tekmovanja

Ana Dabović je bila izbrana za MVP tekmovanja, poleg nje pa so bile v idealni peterki še Francozinji Sandrine Gruda in Celine Dumerc, Španka Alba Torrens ter Srbikinja Sonja Petrović.

Povzetek tekme:

Sestri Dabović

»Presrečna sem zaradi naše države in zato, ker so ta uspeh videle mlade deklice, ki se bodo odločile za igranje košarke. Na EP smo se prišle borit in dostojno zastopat Srbijo, mislim, da nam je uspelo,« je po koncu tekmovanja povedala Ana Dabović, njena sestra Milica pa je v zrak dvignila pokal prvakinj. Sestri Dabović sta po rodu iz črnogorskega Herceg Novega.

Prepir med selektoricami

Ob koncu je finale zasenčil prepir med francosko in srbsko selektorico. Poraženka je bila jezna na Maljkovićevo (na klubski sceni vodi prav francoski Lyon), ki je vzela minuto odmora 26 sekund pred koncem tekme, ko je bilo vse odločeno. Maljkovićeva je odvrnila, da ji jezna na francosko stanovsko kolegico. Je pa hotela, da ob aplavzu iz igre odide kapetanka Milica Dabović.