Rubrika: Evroliga

Luka Dončić je bil 1. ime 3. četrtfinalne tekme (bil je imenovan za igralca srečanja) med Darušafako in Realom, ki so jo z 88:81 dobili španski prvaki. Tako so Dončić in soigralci naredili korak bližje napredovanju na F4, kjer jih že čaka tekmec – Fenerbahče.

Ljubljančan na začasnem delu v Madridu je v 26 minutah 13 točkam dodal osem skokov, dve asistenci in eno ukradeno žogo. To je bilo dovolj za 23 indeksnih točk.

Real je ponovil CSKA-jev recept s 1. in 2. tekme proti Baskoniji. Tako kot Moskovčani so si tudi Madridčani nabrali visoko prednosti (+19). Pred zadnjimi desetimi minutami srečanja je bilo še ducat plusa za goste iz Španije.

Darušafaka je prišla na 74:77, potem pa je Dončić prevzel odgovornost, košu je dodal še izsiljeni prosti met.