IZJEMNO: Luka Dončić navdušil v finalu, Realu 5. naslov!

Rubrika: Naši na tujem
2709_real_naslov_00
Real do naslova (foto: Fiba.com)

Brazilski Bauru in Real Madrid sta odigrala še drugo tekmo Interkontinentalnega pokala. Slovenski košarkarski biser Luka Dončić je na današnji tekmi dobil konkretno priložnost (v tretji četrtini), ki jo je tudi izkoristil (4 točke), Real pa je z zmago 91:79 osvojil svoj peti Interkontinentalni pokal.

Izenačena tekma

Real je tekmo začel odločno in hitro povedel 12:0 ob začetku 6. minute, ob koncu prve četrtine pa so Brazilci prišli na 21:16, končni rezultat četrtine pa je s trojko 24:15 postavil MVP zadnjega finala Evrolige Argentinec Noiconi. Tudi v drugi četrtini so si Madrižani plus (49:40) nabrali ob koncu polčasa.

V tretji četrtini je bil rezultat poravnan na 55:55. Pri 59:55 je naš Luka ukradel žogo in še podal Ayonu za 61:55. Luka je bil asistent tudi za 66:57, ko je podal Thompkinsu. To pa je bila prednost, ki je Real ni več izpustil iz rok.

Povzetek tekme:

Slovenec v Interkontinentalnem pokalu:
Luka Dončić (Real) –

27.9.
16 minut, 4 točke (4/6 za 1 točko), 2 asistenci (eno si lahko ogledate spodaj!), 2 ukradeni žogi, 1 blokada

25.9.
7 minut

Čakali od leta 1981

Pred tem je bil Real najboljši zdaj že daljnega leta 1981 (prej še 1976, 1977, 1978). Takrat je v dresu kraljevega kluba s 33 točkami zablestel Mirza Delibašić.

Tudi Begić

Prvi Interkonti pokal se je igral leta 1966 v Madridu, italijanski Varese pa je s 66:59 ugnal brazilski Corinthians. MVP letošnjega finala je postal španski reprezentant Sergio Llull. Pred dvema letoma se je naslova prvaka Interkontinetalnega prvaka veselil Mirza Begić (v dresu Olympiakosa), ki je uspehu dodal 4 točke in 2 skoka.

Ob tem velja izpostaviti dve dejstvi:
– Luka Dončić je s 16 leti in 209 dnevi najmlajši košarkar v zgodovini, ki je kadarkoli zaigral v finalu
– Luka Dončić je s 16 leti in 211 dnevi najmlajši košarkar v zgodovini, ki je kadarkoli osvojil naslov

Interkontinentalni pokal 2015, 2. tekma, 27.9.
REAL – Bauru 91:79
(Carroll 22, Llull 21, Dončić 4; Fischer 26, Hettsheimeir 17)